Oleje do tarasów drewnianych
2020-02-18
Oleje tarasowe Remmers - piękno bez kompromisów.
Taras drewniany to przede wszystkim doskonałe miejsce do wypoczynku dla ciebie i twojej rodziny. Niemniej jednak drewno z którego jest wykonany narażone jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, deszcz i wilgoć, silne słońce i wysoka temperatura, aż po silne mrozy. Do tego dochodzą zanieczyszczenia które o wiele ciężej jest usunąć ze względu na usytuowanie tarasu na zewnątrz. Z tego właśnie powodu wybierając sposób konserwacji tarasu powinniśmy kierować się jakością produktów do tego przeznaczonych, nikt nie chciałby przecież by taras który kosztował mnóstwo pieniędzy i wysiłku zniszczył się zbyt szybko.Jaki olej do tarasów wybrać?
Oleje tarasowe firmy REMMERS występują w kliku różnych typach, bywają antypoślizgowe, barwiące, przeźroczyste, z ochroną przeciwko promieniom UV.Przede wszystkim dobrym wyborem przy nowym tarasie lub tarasie z drewna egzotycznego będzie olej bezbarwny. Zapewni on ochronę drewnu przed brudem, wilgocią, wysychaniem i pękaniem, a także pięknie uwydatni naturalną strukturę drewna oraz zintensyfikuje jego kolor.
Jeśli jednak nasz taras stracił już nieco na barwie lub też chcemy nadać mu intensywniejszą barwę możemy wybrać oleje tarasowe z dodatkiem odpornego na słońce barwnika. Używając olei tarasowych dobrych producentów mamy gwarancję trwałości efektu. Tak zabezpieczone drewno zachowa swój wygląd i trwałość latami.
Czy oleje tarasowe są zdrowe?
Zdarza się, że oleje tarasowe dostępne w sprzedaży nie spełniają odpowiednich norm bezpieczeństwa które nie są prawnie wymagane na rynku Unii Europejskiej. Spełnienie najniższych wymagań dotyczących bezpieczeństwa nie zawsze wystarczy. Na tarasie spędzamy wolny czas, bawią się tam dzieci, odpoczywają też zwierzęta domowe. Choć nie widać tego gołym okiem to związki chemiczne zawarte w różnych powłokach do drewna parują cały czas i narażeni jesteśmy na ich wdychanie.Oleje tarasowe Remmers spełniają wymagania certyfikatu DIN EN 71-3, który określa limity migracji niebezpiecznych dla zdrowia pierwiastków, takich jak: ołów, arsen, rtęć.